Fytoterapia

Lesný kúpeľ > Fytoterapia

Fytoterapia
Liečivá sila stromov a rastlín

Les nám tisíce rokov dáva svoje dary. V podobe vzduchu, vody, plodov, útočiska, či miesta na oddych. Človek sa naučil lesy využívať a starať sa o ne. Vie ich sadiť, pestovať, vychovávať  a obnovovať.

Les nám dáva obživu a čisté prostredie. Počas stáročí sa človek naučil spoznávať a využívať aj liečivú silu stromov a rastlín. Dnes tomu hovoríme aj fytoterapia.
Na Slovensku rastie vyše osemsto druhov liečivých rastlín a okolo stopäťdesiat z nich sa dnes aj používa v oficiálnom liečiteľstve. A nemusíte ísť ani do lekárne.
Prírodná liečba je prirodzenou
súčasťou terapie lesného kúpeľa
Môžete sa s nami priamo v lese naučiť rozpoznávať naše dreviny a rastliny.  Naučíme sa čo-to o ich živote a liečivej sile. Zistíme, ako ich zbierať a spracovávať. Spolu odhalíme spôsoby, ako z nich citlivo vyrobiť rôzne liečivá, spoznáme byliny do čajov, do kuchyne i do kúpeľa. Priamo v lese vás naučíme, ako si vyrobiť liečivé masti, tinktúry, oleje či sirupy z lesných bylín. Stačí prísť a nechať sa unášať prírodou.
Fytoterapia
    Fytoterapia je slovo gréckeho pôvodu, kde ´fyton´ je rastlina a ´therapeia´ znamená liečba, teda je to liečba rastlinami alebo liekovými formami pripravenými priamo z liečivých rastlín.

    Fytoterapia patrí medzi najrozšírenejšie prírodné liečebné metódy na svete.
Máte záujem o kurz fytoterapie?