Fytoterapia

Les nám tisíce rokov dáva svoje dary. V podobe vzduchu, vody, plodov, útočiska, či miesta na oddych. Človek sa naučil lesy využívať a starať sa o ne. Vie ich sadiť, pestovať, vychovávať  a obnovovať.
Les nám dáva obživu a čisté prostredie. A počas stáročí sa človek naučil spoznávať a využívať aj liečivú silu stromov a rastlín.  Dnes tomu hovoríme aj fytoterapia. Na Slovensku rastie vyše osemsto druhov liečivých rastlín a okolo stopäťdesiat  z nich sa dnes aj používa v oficiálnom liečiteľstve. A nemusíte ísť ani do lekárne…
Prírodná liečba je prirodzenou súčasťou terapie lesného kúpeľa.
A vy sa priamo v lese s nami naučíte rozpoznávať naše dreviny a rastliny. Naučíme sa čo-to o ich živote a liečivej sile. Zistíme, ako ich zbierať a spracúvať. Spolu odhalíme spôsoby, ako z nich citlivo vyrobiť rôzne liečivá, spoznáme byliny do čajov, do kuchyne i do kúpeľa. A priamo v lese vás naučíme, ako si vyrobiť liečivé masti, tinktúry, oleje či sirupy z lesných bylín.
Stačí prísť a nechať sa unášať prírodou…

Máte záujem dozvedieť sa o fytoterapii viac? Dávame Vám do pozornosti toto podujatie: 

KURZ PRAKTICKEJ A ZÁBAVNEJ FYTOTERAPIE AJ PRE ZAČIATOČNÍKOV

Fytoterapia

Fytoterapia je slovo gréckeho pôvodu, kde ´fyton´ je rastlina a ´therapeia´ znamená liečba, teda je to liečba rastlinami alebo liekovými formami pripravenými priamo z liečivých rastlín. Fytoterapia patrí medzi najrozšírenejšie prírodné liečebné metódy na svete.