Lesná pedagogika

Detská zvedavosť je fascinujúca a nekonečná. Veľké prekvapené otvorené oči (a niekedy aj ústa) sú hnacím motorom pre každého rodiča, či učiteľa, ktorí s láskou zasväcujú deti do mnohých tajomstiev.

Les je plný tajov a kúziel. Ukrýva veľa nepoznaného a pri tom takého prirodzeného. Mäkký mach pod nohami, skrývačka, žalude, konáriky a lístie, srna s bodkovaným mláďaťom, nohy v žblnkajúcom potoku, veverička, sladké steblo trávy vytiahnuté z mraveniska, ďateľ klopkajúci na stromy, šantenie v napadanom lístí, bzučiace zlatone, hľadanie lesných pokladov, vlhké žaby, zavreté oči pod voňavou bazou….

To všetko a o mnoho viac spoznajú a zažijú vaše deti v lese s našimi certifikovanými lesnými pedagógmi. Lucia, Jozef, či teta Berta J im ukážu ako chutí les, s nimi zistia, ako to vyzerá v nore u jazveca, zoznámia sa s pánom slimákom, vyšantia sa pri lesných naháňačkách, vyrobia si lesné talizmany alebo si aj zasúťažia, ak budú chcieť. Spoznajú zvuky, vône i chute lesa, dotknú sa ho v priamom prenose a spoznajú nepoznané.
A slovami jedenásťročného Marka: „bude to zabité“. 🙂

Ak ste pedagóg a chcete deckám z vašej triedy dopriať pravidelné chvíle s prírodovedou, ale aj matematikou, slovenčinou, či vlastivedou priamo v lese, ste u nás na správnom mieste!

Opýtajte sa nás, radi vás privítame. 

Školský výlet tento krát v lese, hneď pod korunami stromov, ďaleko od mesta, kde sa deti vybláznia a pomedzi to aj mnohé zažijú a dokonca sa aj čosi naučia? U nás nájdete všetko na jednom mieste! Aj rodičia sú vítaní, aspoň pomôžu čistiť zemiaky na guláš alebo napichovať špekáčiky na ražeň 🙂

Zavolajte nám alebo napíšte, všetky vaše otázky radi zodpovieme.

Tešíme sa na stretnutie v lese!

´Lesná pedagogika´

je environmentálne vzdelávanie zamerané na spoznávanie prírody, života v lese a objavovanie prírodných tajomstiev prostredníctvom hier a zážitkov. Zamestnáva hlavu - srdce - ruky a je založená na zmyslovom vnímaní prírody formou zážitkového učenia – hier rozvíjajúcich všetky zložky osobnosti človeka.