Lesná pedagogika Lesný kúpeľ

Lesný kúpeľ > Lesná pedagogika Lesný kúpeľ

Lesná pedagogika
Zážitkové učenie v lese

Detská zvedavosť je fascinujúca a nekonečná. Veľké prekvapené otvorené oči (a niekedy aj ústa) sú hnacím motorom pre každého rodiča, či učiteľa, ktorí s láskou zasväcujú deti do mnohých tajomstiev.
Les je plný tajov a kúziel
Ukrýva veľa nepoznaného a pri tom takého prirodzeného. Mäkký mach pod nohami, skrývačka, žalude, konáriky a lístie, srna s bodkovaným mláďaťom, nohy v žblnkajúcom potoku, veverička, sladké steblo trávy vytiahnuté z mraveniska, ďateľ klopkajúci na stromy, šantenie v napadanom lístí, bzučiace zlatone, hľadanie lesných pokladov, vlhké žaby, zavreté oči pod voňavou bazou...

To všetko a o mnoho viac spoznajú a zažijú vaše deti v lese s našimi certifikovanými lesnými pedagógmi. Lucia, Jozef, či teta Berta im ukážu, ako chutí les, ako to vyzerá v nore u jazveca, zoznámia sa s pánom slimákom, vyšantia sa pri lesných naháňačkách, vyrobia si lesné talizmany alebo si aj zasúťažia, ak budú chcieť. Spoznajú zvuky, vône i chute lesa, dotknú sa ho v priamom prenose a spoznajú nepoznané. Slovami jedenásťročného Marka: „Bude to zabité.
Programy pre školy
Ak ste pedagóg a chcete deckám z vašej triedy dopriať pravidelné chvíle s prírodovedou, ale aj matematikou, slovenčinou, či vlastivedou priamo v lese, ste u nás na správnom mieste!

Opýtajte sa nás, radi vás privítame.

Školský výlet tento krát v lese, hneď pod korunami stromov, ďaleko od mesta, kde sa deti vybláznia, mnohé zažijú a dokonca sa aj čosi naučia? U nás nájdete všetko na jednom mieste! Aj rodičia sú vítaní, aspoň pomôžu čistiť zemiaky na guláš alebo napichovať špekáčiky na ražeň. Kontaktujte nás, všetky vaše otázky radi zodpovieme. Tešíme sa na stretnutie v lese!
Lesná pedagogika
Environmentálne vzdelávanie zamerané na spoznávanie prírody, života v lese a objavovanie prírodných tajomstiev prostredníctvom hier a zážitkov. Zamestnáva hlavu - srdce - ruky a je založená na zmyslovom vnímaní prírody formou zážitkového učenia – hier rozvíjajúcich všetky zložky osobnosti človeka.
Máte záujem?